פרולוקס

ידיות לדלת זכוכית

לכל שאלה התקשרו עכשיו 050-5533392

במבנים רבים, מגורים ואחרים, אפשר למצוא דלתות זכוכיות המשמשות את דיירי המקום, אורחיהם ואנשים אחרים אשר נכנסים ויוצאים מן המבנים, מסיבה כזו או אחרת. הדלתות מותקנות בחלקים שונים של המבנים, בין אם זה בחלק הפנימי ובין אם זה בחלק החיצוני שלו, קרי דלתות פנים וחוץ.

דלתות זכוכית זוכות להצלחה גדולה מסיבות שונות. החל מהעובדה שהן מעוצבות בצורה יפה ומוסיפות רובד עיצובי למבנה, כמו כן, הן מאפשרות להכניס אור טבעי למבנה, במקרים מסוימים הן יותר מתאימות לחלל המבנה מאשר דלתות אחרות, וכן הן יכולות להשתלב בצורות שונות בתכנון ובעיצוב של המקום.

אחד המאפיינים החשובים של דלתות זכוכית הן ידיות. זה נובע מסיבות שונות. ראשית, מעצם העובדה שיש לידית תפקיד מעשי ביכולת שלנו להשתמש בדלת בצורה סדירה. שנית, הרבה פעמים הידית מהווה אלמנט בטיחותי לשימוש נכון בדלת. כמו כן, הידית מהווה אלמנט עיצובי, הן לדלת והן לחלל המקום באופן כללי.

תיקון דלת אלומיניום

סוגי ידיות לדלתות זכוכית

לפני שנציג דוגמאות של סוגי ידיות לדלתות זכוכית, חשוב להסביר מספר נקודות כיצד בוחרים ידית בצורה נכונה:

ראשית, מאחר ודלת זכוכית, בניגוד לדלתות אחרות, לא יכולה להיטרק בחוזקה, אחרת הזכוכית עלולה להינזק ולהוות נזק בטיחותי. לכן אנחנו צריכים ידית שיכולה להתאים לדלת בצורה בטוחה ונכונה.

שנית, בחירת הידית צריכה להתבצע באופן שיתאים למבנה הדלת, לסגנון שלה וכמובן לעיצוב הדלת ועיצוב החלל בה היא מותקנת. הידית גם צריכה להיות מספיק חזקה בשביל שיהיה אפשר לחזור ולהשתמש מבלי שייגרם לה נזק.

בין סוגי הידיות הנפוצות, אנחנו יכולים למצוא את הדגמים הבאים:

ידית משיכה – מדובר על ידית המותקנת לאורך, ובעזרתה אפשר למשוך את הדלת קדימה או אחורה. היא צריכה להיות חזקה מספיק בשביל שיהיה ניתן לדחוף את הדלת בצורה חלקה ובטוחה.

ידית כפתור – זו ידית שכוללת בתוכה כפתור בעזרתו אפשר לפתוח את הדלת. זו ידית קטנה יחסית ולכן היא גם מותאמת יותר לדלתות בודדות, דלתות של מקלחונים או דלתות זכוכית קטנות באופן יחסי. 

ידית בטיחות – ידית לחיצה המותקנות לרוחב, צריך להפעיל כוח בשביל שיהיה ניתן לפתוח את הדלת. היא דומה לידית המותקנת בדלתות אש או דלתות חזקות יותר. המטרה לאפשר פתיחה וסגירה איטית של הדלת.

חשוב לציין, כשבוחרים ידיות לדלת זכוכית, יש לקחת בחשבון לא רק את העיצוב של הדלת, המבנה והמשקל שלה, אלא גם את אופי המנעול שמבקשים להתקין בדלת. זאת על מנת שהוא יתאים לידית ולהיפך. במקרה שנזדקק ל- החלפת מנעול לדלת זכוכית, יש לפנות לאיש מקצוע המתמחה בדלתות זכוכית.

החלפת מנעול לדלת זכוכית

החלפת ידיות לדלת זכוכית

החלפת ידיות לדלת זכוכית, מתבצעת במקרים מסוימים ותמיד על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום של תיקון דלתות זכוכית. ההחלפה צריכה להתבצע באופן יסודי ומקצועי, על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בדלת בצורה סדירה ובטוחה.

תהליך החלפת ידיות בדלת זכוכית מתבצע, אם וכאשר הידית המקורית איננה תקינה, נשחקה או יש לה בלאי, אם היא נחבלה או נשברה, וכן במקרים בהם רוצים להחליף את הידית הישנה בידית חדשה, מסוג אחר או ידית מחודשת שנראית טוב יותר.

תהליך ההחלפה נעשה על ידי הסרת הידית הישנה, כאשר הרבה פעמים המנגנון עצמו נשאר אותו דבר, ועליו מתקינים את הידית החדשה. זה תלוי כמובן בסוג הידית ובמבנה שלה. במידה ובוחרים להתקין ידית אחרת לגמרי, אזי שיש לבדוק אם זה אפשרי בכלל, וכן כיצד אפשר לעשות זאת, מבלי שיישארו אלמנטים מהידית הישנה על הדלת. זה יכול לפגוע בעיצוב ובנראות שלה. בכל מקרה, אחרי שמסיימים להתקין, יש לבדוק שהידית עובדת בצורה תקינה.

רוצים לקבל מחיר מראש?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן